Blog

Tréning – Dobrá voda

Minulú sobotu sme trénovali spoločne s Bratislavskou kynologickou záchranárskou brigádou, Kynologickkou záchrannou brigádou Trenčín a Záchranným Systémom Slovensko v lesoch pri obci Dobrá voda. Dopoludnia sme v zmiešaných skupinách využili možnosť trénovať technické cvičenia so psovodmi z ostatných organizácií, v rámci technických cvičení sme mali možnosť sledovať prácu našich kolegov, tiež sme mali možnosť trénovať […]

Read More

Skúšky podľa NSPZT – Bratislava

21.5.2023 Bratislavská kynologická záchranárska brigáda organizovala skúšky podľa Národného skúšobného poriadku záchranárskych tímov. Skúšok sa za CaSaVit zúčastnila Jana Jurášková s Magnou. Podarilo sa jej splniť limit skúšky P1, k čomu jej blahoželáme. Skúšok sa zúčastnil aj náš psovod Roman Pavol ako jeden z rozhodcov.

Read More

Skúšky IPOR – Martin

Minulú sobotu Dog Rescue Slovakia usporiadala v Martine skúšky podľa skúšobného poriadku IPOR. Za nás sa skúškok zúčastnila Janka Jurášková s Magnou, ktorým sa podarilo úspešne zložiť skúšku RH FL-V (182b), a Maťo Marcin s Elvisom, ktorí zas úspešne zložili skúšku RH T-A (253b). Obom gratulujeme a organizátorom ďakujeme.

Read More

Majstrovstvá Slovenska záchranárskych psov

14. – 16.10. sa naši psovodi zúčastnili skúšok podľa skúšobného poriadku IPOR. Skúšky sa konali v Banskej Bystrici v rámci prvých Majstrovstiev Slovenska záchranárskych psov. V kategórii RH FLA sa za nás skúšok zúčastnila Katka Kučerová a Keksy. Skúšku úspešne zložili na 195/84 bodov. Jej výkon bol druhý najlepší v kategórii. Maťo Marcin s Elvisom […]

Read More

Skúšky IRO – Eggendorf

Počas minulého víkendu sa v Eggendorfe (AT) IRO usporiadalo skúšky podľa medzinárodného skúšobného poriadku IPOR.Od nás sa skúšok zúčastnil Maťo Marcin s Elvisom. Spoločne absolvovali plošnú skúšku RH FL A. Zo špeciálnej práce si odniesli 178 bodov a z poslušnosti 81 (spolu 259 bodov), čím sa im podarilo splniť limity na vyššu úroveň skúšok.

Read More

Pátracia akcia 14.8.2022

V nedeľu 14. 8. sme sa zúčastnili pátracej akcie vo Vojke nad Dunajom. Pátraciu akciu koordinoval Záchranný Systém Slovensko a okrem nás sa jej zúčastnili naši kolegovia z Mantrailing Považie, Kynologická záchranná brigáda Trenčín, Bratislavská kynologická záchranárska brigáda, Canis Center Eddy Slovakia, ako aj PZ SR, miestna DHZ a obyvatelia obce.

Read More

Pátracia akcia 12.8.2022

12.8.2022 nás Záchranný Systém Slovensko požiadal o pomoc s pátraním po nezvestnej osobe v okrese Trnava. Pátracej akcie sme sa zúčastnili spolu s Kynologická záchranná brigáda Trenčín a Canis Center Eddy Slovakia. Hľadanú osobu sa nám žiaľ aj napriek veľkej snahe nájsť nepodarilo.

Read More

Skúšky podľa NSPZT 2022

Posledný májový víkend sa naši psovodi zúčastnili skúšok záchranárskych psov podľa NSPZT SR v Rohožníku. Skúšky organizovali naši priatelia z BKZB. Matej Marcin s Elvisom zložili skúšku SPZP P2 a Janka Jurášková s Magnou skúšku SZM P.  Roman Pavol, náš ďalší člen, sa skúšok zúčastnil ako jeden z rozhodcov.

Read More

Ukážky pre deti v PD Vajnory

Naši psovodi prijali pozvanie  Poľnohospodárskeho družstva Vajnory, ktoré organizovalo príjemné podujatie venované deťom pri príležitosti blížiaceho sa Medzinárodného dňa detí. Deti si mohli pozrieť ukážky práce záchranárskych psov a vyskúšať si, aký je to pocit, keď pes niekoho nájde a označí štekaním. Psovodi boli celé dopoludnie k dispozícií deťom a zodpovedali všetky zvedavé otázky. Spolu […]

Read More