Pomôžte nám s výcvikom našich záchranárskych psov. Staňte sa figurantom.

Je nemožné vycvičiť záchranárskeho psa, ak nemá v tréningu koho hľadať. Ľudí, ktorých naši psi pri tréningu hľadajú, nazývame figurantmi. Potrebujeme ich na každom tréningu, aby si ľahli do lesa, za strom, sadli do priekopy alebo sa ukryli v nejakom úkryte.

Ako figurant by ste nemali mať:

  • Strach zo psov (ale vieme vám pomôcť ho prekonať)
  • Problém byť von v akomkoľvek počasí (dá sa na to zvyknúť)
  • Problém s orientáciou v teréne (ak treba, tak vás to naučíme)
  • Nedostatok zmyslu pre humor

Od psovodov vždy dostanete inštrukcie o tom, čo presne máte urobiť. Napríklad pri práci so šteniatkami figurant pomáha pri socializácii psa s cudzími ľuďmi, povzbudzuje psa, aby na povel štekal, postupne, ako pes rastie, figurant mu odbieha na krátke vzdialenosti a začína sa mu skrývať. Skúsenejším psom sa potom skrýva v lese, alebo v ruine, čaká na to, kým ho pes nájde a následne ho odmení a poteší sa s ním. Je to skvelý pocit, keď vidíte, ako sa mladý pes aj vďaka vám postupne zlepšuje, až kým sa z neho nestane plne pripravený záchranársky pes, ktorý môže niekomu zachrániť život. Navyše, keď si uvedomíte, že je to aj vašou zásluhou.

Figurantov potrebujeme na každom tréningu a je len na vás, či sa rozhodnete pomáhať nám pravidelne, alebo prídete len raz za rok sa trochu zrelaxovať do lesa.

Ak sa chcete stať figurantom, alebo chcete vedieť viac, vyplňte prosím tento formulár: